Švelniai tariant, šie metai Ajovanei nebuvo lengvi.


Švelniai tariant, šie metai Ajovanei nebuvo lengvi.

Remiantis pareiškimu, „Banner Health“ pristabdo J&J vakcinos skyrimą, kol bus atlikta federalinė peržiūra, nes laukiama rekomendacijų, kaip toliau naudoti vakciną ruošiantis nuo retų kraujo krešulių.

Ką žinoti, jei gavote J&J vakciną

Žmonės, kurie buvo paskiepyti Johnson & Johnson ir patiria stiprų galvos, pilvo, kojų skausmą ar dusulį per tris savaites po vakcinacijos, turėtų kreiptis į savo gydytoją arba kreiptis į gydytoją, pranešė federalinės agentūros. Šie simptomai skiriasi nuo trumpalaikio šalutinio poveikio, kurį žmonės gali pajusti praėjus kelioms dienoms po injekcijos, įskaitant galvos ar raumenų skausmus.

Christa penktadienį sakė, kad valstijos pareigūnai stebėjo nepageidaujamą reakciją į Johnson & Johnson vakcinas iš kitų valstijų, tačiau ji nieko panašaus nežinojo Arizonoje.

Tikimasi, kad Arizona šią savaitę gaus tik 12 000 Johnson & Johnson vakcinos dozių, palyginti su 101 700 praėjusią savaitę, dėl gamybos atoslūgių ir srautų, sakė Kristus.

Valstybė nuolat gauna Pfizer ir Moderna vakcinų asignavimus.

Arizonos vakcinų vietos keičia planus

Pasak apskrities atstovo Rono Colemano, Marikopos apygarda rekomenduoja vakcinos tiekėjams pristabdyti Johnson & Johnson vakcinos naudojimą „dėl didelio atsargumo“, kol CDC ir FDA peržiūrės duomenis.

„Pagrindinis tikslas yra suprasti visą turimą informaciją ir užtikrinti, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų bendruomenė žinotų apie šio reto nepageidaujamo reiškinio potencialą ir galėtų atpažinti bei valdyti šį unikalų kraujo krešulio tipą“, – rašė Colemanas el. „Svarbu, kad visuomenė žinotų, kad apie šį retą kraujo krešulį nebuvo pranešta po Pfizer ar Moderna vakcinų gavimo.

Marikopos apygarda stengiasi, kad būtų vykdoma kuo daugiau suplanuotų vakcinų renginių, pakeisdama kitą galimą vakcinos tipą, sakė Colemanas.

Po antradienio naujienų apygarda pristabdė pastangas apskričių kalėjimuose paskiepyti J&J vakcina. Iš 1 542 COVID-19 vakcinų, nuo pirmadienio suleistų Marikopos apygardos kalėjimuose, 1 358 buvo J&J ir 184 – Moderna.

Pimos apygarda taip pat nusprendė laikinai sustabdyti J&J vakcinos naudojimą.

Welltone yra jūsų sąjungininkas prieš aukštą kraujospūdį – sužinokite daugiau adresu https://welltone-website.com/lt/ .

Antradienį pareigūnai pranešė, kad apskrityje buvo suleista 24 600 J&J vakcinos dozių nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo pristatyta kovo pradžioje, daugiausia mobiliose vietose, ir nebuvo gauta pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas.

Pimos apygardos sveikatos pareigūnai planuoja išjungti J&J paskyrimus dėl vakcinos „Moderna“ ir nesitiki jokių susitikimų ar renginių atšaukimų.

Pasak apygardos sveikatos direktorės Alicia Thompson, Kočizės apygarda pristabdė Johnson & Johnson vakcinos išdavimą. Apskritis tą vakciną naudojo ūkininkams.

"Tai pauzė tolesniam tyrimui. Tai nėra Jansseno vakcinos atšaukimas ar pašalinimas iš bendruomenės", – elektroniniame laiške rašė Thompsonas. "Mes pristabdysime, kol šios agentūros (CDC ir FDA) priims galutinį sprendimą dėl šios vakcinos saugumo ir naudojimo."

Mohave apygardoje „Moderna“ vakcina bus naudojama tol, kol ADHS panaikins savo rekomendaciją pristabdyti „Johnson & Johnson“ vakcinos naudojimą, raštu nurodė Mohave apygardos sveikatos direktorė Denise Burley.

Mohave apygardos vaistinės taip pat neplanuoja Johnson & Johnson vakcinų, sakė apskrities pareigūnai. Šios vaistinės yra „Walmart“, „Safeway“, „Albertsons“, „CVS“, „Walgreens“, „Fry’s/Smiths“ ir „Bashas’/Food City“.

Raymondas Embry, kuris yra „Embry Health“ generalinis direktorius, sakė, kad dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos gamybos trikties sumažėjo tiekimas Arizonai dar prieš paskelbiant apie antradienio pauzę.

„Dabar tai turi mažesnį poveikį tiesiog dėl gamybos problemų“, – apie pauzę sakė E. Embry. „Iš tikrųjų labai keistas laikas, kai tai įvyko pažodžiui tą savaitę, kai „Johnson & Johnson“ vakcinų atsargos sumažėjo visoje šalyje.

„Embry Health“, teikianti COVID-19 tyrimus ir vakcinas visoje valstijoje, „Johnson & Johnson“ vakciną skyrė Mohave apygardoje iki antradienio 7 val. ryto, kai federalinės agentūros paskelbė apie pauzę. Buvo susisiekta su embrioniniais pacientais Mohave apygardoje, kuriems planuojama gauti Johnson & Johnson vakciną, ir dabar jie bus skiepijami Moderna vakcina, sakė Embry.

Kiti paslaugų teikėjai turi pakeisti savo planus dėl staigios rekomenduojamos pauzės, įskaitant tai, kad Sedona antradienį atšaukė savo nemokamos vakcinos kliniką.

„Northern Arizona Healthcare“ paskambino visiems, kurie turėjo susitikimą, kad informuotų apie atšaukimą, o žmonėms, kurių susitikimai buvo atšaukti, pateikia sąrašą kitų vietų, kur jie gali gauti „Moderna“ arba „Pfizer“ vakciną.

Savaitės trukmės vakcinacijos renginys, skirtas žmonėms, patiriantiems benamystę Finikso mieste, pirmadienį buvo paskiepytas ir „Moderna“, ir „Johnson & Johnson“ vakcinomis, o šią savaitę buvo planuota paskiepyti daugiau „Johnson & Johnson“ vakcinų.

Tačiau „Circle the City“, pelno nesiekianti Finikso sveikatos priežiūros organizacija, organizuojanti renginį, po antradienio federalinės rekomendacijos pradėjo skirti tik „Moderna“ vakciną.

Marikopos apygarda suteikė organizatoriams papildomų dozių, kad užtikrintų, jog renginys tęsis.

ADHS rekomenduoja visiems, kurie buvo paskyrę Johnson & Johnson vakciną, suplanuoti susitikimą su Pfizer arba Moderna vakcina internete adresu azdhs.gov/findvaccine .

Kiekvieną penktadienį 11 val. ADHS leidžia kitos savaitės susitikimams valstybės valdomose vietose. Registracija į šias ir daugelį kitų svetainių galima adresu podvaccine.azdhs.gov arba skambinant numeriu 844-542-8201 nuo 8 iki 17 val. septynias dienas per savaitę.

Abiejuose šaltiniuose teikiama pagalba anglų ir ispanų kalbomis.

Respublikos žurnalistės Jessica Boehm ir Lauren Castle prisidėjo prie šio straipsnio.

Susisiekite su sveikatos priežiūros žurnaliste Stephanie Innes adresu Stephanie.Innes@gannett.com arba 602-444-8369. Sekite ją Twitter @stephanieinnes .

Susisiekite su reporteriu adresu Alison.Steinbach@arizonarepublic.com arba 602-444-4282. Sekite ją Twitter @alisteinbach .

Remti vietinę žurnalistiką. Prenumeruokite azcentral.com šiandien.

„Kadangi temperatūra yra aukštesnė, turime pasirūpinti savo pacientų, personalo ir savanorių patogumu ir saugumu.

Arena yra pasivaikščiojimo aikštelė, vietoj įvažiavimo aikštelės ji buvo pakeista. Žmonės stovi šalia esančioje nemokamoje aikštelėje ir nueina iki arenos, kur patvirtina savo registraciją, iššauna į pagrindinį aikštę ir laukia arenos vietose 15–30 minučių stebėjimo periodo.

„Mūsų tikslas buvo rasti tinkamą patalpų vietą, kurioje galėtume administruoti tą patį pajėgumą kiekvienai mūsų turimai vietai, kuri buvo lauke“, – sakė Christas ir pridūrė, kad į patalpas, kuriose galima važiuoti, yra ne taip paprasta.

„Kadangi žmonės įeina, esame kitokioje situacijoje nei gruodį ir sausį. Mūsų pozityvumo procentas yra mažesnis, mes susiduriame ne su ta pačia pažeidžiama populiacija, kaip ir buvome, todėl iš tikrųjų saugumas buvo pagrindinis prioritetas perkeliant jį į uždarą vietą“, – sakė ji.

Žmonėms, kurių antrasis šūvis buvo suplanuotas Phoenix savivaldybės stadione pirmadienį ir vėliau, liepiama gauti antrąją dozę uždaroje arenoje.

Morganas Olsenas, ASU vykdomasis viceprezidentas, iždininkas ir finansų direktorius, sakė, kad universitetas deda savo dalį, kad padėtų bendruomenei ir kad ši svetainė būtų sėkminga, nes ji turi ir kitas svetaines, kuriose dirbama Glendale, Yuma ir Mesa.

„Mūsų chartijoje reikalaujama, kad Arizonos valstijos universitete prisiimtume atsakomybę už mūsų bendruomenės sveikatą ir sėkmę, ir mes manome, kad tai yra vienas iš būdų tai padaryti“, – sakė Olsenas.

„Kuo greičiau pasieksime bandos imunitetą, tuo greičiau galėsime užtikrinti visų sveikatą ir sėkmę, o ekonomika ir toliau seksis taip, kaip mums visiems reikia“, – sakė jis. „Mes tikrai džiaugiamės galėdami pasidalinti savo tyrėjų, mokslininkų ir mūsų logistikos ekspertų darbu, padedančiu užtikrinti, kad ši svetainė veiktų, kad masinė vakcinacija taptų tokia, į kurią netrukus visi galėsime atsigręžti ir pasakyti: „Atminkite, kada. ‘”

Pirmadienį visoje valstijoje buvo paskiepyta daugiau nei 4 milijonai vakcinos dozių, daugiau nei 2,5 milijono žmonių gavo bent vieną dozę ir beveik 1,7 milijono žmonių buvo visiškai paskiepyti nuo COVID-19, rodo valstijos duomenys.

Tačiau Kristus sakė, kad yra požymių, kad vakcinų pasiūla pradeda tenkinti paklausą, o paskyrimai valstijų vietose rezervuojami daug lėčiau. Ji paragino žmones, kurie buvo paskiepyti, pasidalinti savo patirtimi su kitais, kurie galbūt dvejoja, skleisti žinią, kad vakcinos yra saugios, veiksmingos ir prieinamos.

Tikimasi, kad valstijos svetainės bus uždarytos maždaug birželio pabaigoje, atsižvelgiant į paklausą.

Be tų svetainių, daug daugiau skiepų tiekėjų apskrities lygmeniu siūlo bendruomeninius renginius ir vaistines, kurios siūlo susitikimus. Visose apskrityse dabar skiepijami visi 16 ar 18 metų ir vyresni, priklausomai nuo vakcinos tipo.

Apskrityse buvo vykdomos tikslinės iššokančios vakcinos klinikos nepakankamai aptarnaujamose apylinkėse, specialūs renginiai neįgaliųjų bendruomenei, vakcinų renginiai, kuriuos vedė bendruomenės organizacijos, ir net marihuanos ambulatorijos, teikiančios dozes. Visos valstijos vakcinų vietas ir informaciją apie įvykius galite rasti apskrities sveikatos departamento svetainėse arba adresu azhealth.gov/findvaccine .

Susisiekite su reporteriu adresu Alison.Steinbach@arizonarepublic.com arba 602-444-4282. Sekite ją Twitter @alisteinbach .

Remti vietinę žurnalistiką. Prenumeruokite azcentral.com šiandien.

Švelniai tariant, šie metai Ajovanei nebuvo lengvi. COVID-19, dar žinomas kaip 2019 m. naujasis koronavirusas, paveikė visus ir daugelis jovaniečių susirgo, netgi buvo paguldyti į ligoninę ir, tragiškai, daugiau nei 1000 jovaniečių mirė nuo šios infekcijos.

Kartu su šio viruso rinkliava mūsų gyvenimo būdas kardinaliai pasikeitė. Daugelis asmenų ir šeimų nukentėjo finansiškai, vaikai neturėjo kasdienio asmeninės mokyklos ir dienos priežiūros patogumų. Be to, Iowans priėmė naujas saugos priemones, įskaitant kaukių dėvėjimą ir socialinį atsiribojimą viešumoje.

Persukite į rugpjūčio 10 d., kai derecho nusiaubė mūsų valstiją. Namus, įmones ir ištisas bendruomenes sukrėtė vėjo greitis, siekęs daugiau nei 100 mylių per valandą. Kai kurie patyrė nedidelę žalą, o kiti prarado viską. Ir šiais metais daugelio gyvenimas kardinaliai pasikeitė.

Dabar Ajovanai domisi, kas dar laukia 2020 m. Atsakymas: gripo (gripo) sezonas. Kiekvienais metais gripo sezonas yra nenuspėjamas ir sunkus. Kartais išgyvename lengvą gripo sezoną. Vis dėlto kitais metais – ypač atsiradus H1N1 ir H2N3 padermėms – daug sveikų asmenų, turinčių tam tikrų sveikatos sutrikimų, jaunų ir senų, susirgdavo, paguldydavo į ligoninę ir net mirė.

Tiesa ta, kad neįsivaizduojame, kaip atrodys šių metų gripo sezonas. Mes žinome štai ką: gripu ir COVID-19 galima užsikrėsti vienu metu.

Gripas ir COVID-19 turi panašias infekcijos charakteristikas, tačiau taip pat skiriasi daugeliu atžvilgių. Nors abi ligos yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos, jas sukelia skirtingi virusai. COVID-19 sukelia SARS-CoV-2, o gripą – įvairių padermių gripo virusas.

Abu virusai plinta nuo žmogaus iki žmogaus, tarp žmonių, kurie artimai bendrauja vienas su kitu, maždaug 6 pėdų atstumu. Kosint, kalbant ar čiaudint išsiskiria kvėpavimo takų lašeliai, kurie gali patekti į šalia esančių žmonių burną ar nosį arba šie lašeliai gali būti įkvėpti į plaučius. Kaip pažymi Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC), gripo virusai ir virusas, sukeliantis COVID-19, gali būti užkrėsti kitiems, kol nešiotojas net nepradėjo rodyti simptomų, jam pasireiškia labai lengvi simptomai arba jis yra besimptomis, be jokių simptomų. .

Abi ligos turi panašius simptomus, įskaitant: karščiavimą, kosulį, dusulį, nuovargį, kūno skausmus, galvos skausmus ir slogą.

Vis dėlto yra tam tikrų skirtumų tarp šių dviejų ligų. Asmenims gripo simptomai gali būti lengvi arba sunkūs.

Contents