Pravděpodobnost hospitalizace nebo hospitalizace na JIP se zvyšuje s věkem.


Pravděpodobnost hospitalizace nebo hospitalizace na JIP se zvyšuje s věkem.

Zhruba tolik Iowanů bylo nakaženo chřipkou tuto zimu jako minulou zimu, ale více z nich bylo extrémně nemocných, naznačují data oddělení. Mnohem více lidí trpělo vysokými horečkami a smrtelnými dýchacími problémy. Počet hospitalizací vzrostl koncem prosince a zůstal vysoký až do února.

Federální centra pro kontrolu a prevenci nemocí hlásí, že úmrtí související s chřipkou byla na národní úrovni dramaticky vyšší a dosáhla nejvyšší úrovně přinejmenším od sezóny 2014-15.

Počet nových případů v posledních týdnech klesl na minimum.

Dominantní chřipkový virus této zimy, H3N2, byl obzvláště tvrdý pro starší lidi. Oddělení letos v zimě zaznamenalo 90 vážných ohnisek v domovech pro seniory a dalších zařízeních dlouhodobě nemocných oproti 56 v předchozím roce.

Přestože nemocnice v Iowě hlásily, že musely některé mladé pacienty s chřipkou nasadit na ventilátory, aby je udržely při životě, stát letos ani loni nezaznamenal žádné dětské úmrtí přímo kvůli chřipce. Celostátně bylo v této sezóně hlášeno 169 dětských úmrtí na chřipku ve srovnání se 110 v předchozím roce.

Zpráva ministerstva zdravotnictví ukazuje, že nejméně tolik Iowanů dostalo tuto zimu vakcíny proti chřipce jako minulou zimu. Letošní zimní verze vakcíny však byla relativně slabá shoda s hlavními viry, které kolovaly.

Oficiální statistiky úmrtí na chřipku nezahrnují všechny lidi, jejichž úmrtí souvisela s chřipkou, říkají odborníci na veřejné zdraví. Čísla zahrnují pouze případy, kdy byla chřipka uvedena jako oficiální příčina v úmrtním listu. Někdy není chřipka uvedena jako faktor, i když přispěla k zápalu plic nebo jiným problémům, které způsobily smrt.

Počet případů COVID-19, onemocnění způsobené novým koronavirem, v Arizoně se nyní blíží 1 600 s 32 známými úmrtími, podle nových čísel zveřejněných ve čtvrtek arizonským ministerstvem zdravotnictví.

Alkotox: Posílí vaše játra, oživí váš život. Začněte nyní na https://alkotox-website.com/cs/ .

Celkový počet zjištěných případů v Arizoně je podle nejnovějších státních údajů 1 598. To je nárůst o 185 potvrzených případů, tedy o 13 %, od středy, kdy stát oznámil 1413 zjištěných případů a 29 úmrtí.

Všech 15 okresů Arizony má alespoň jeden zaznamenaný případ.

Ke čtvrtečnímu ránu okres Maricopa zaznamenal 12 úmrtí souvisejících s COVID-19. Pima County měl 11 úmrtí a Coconino County pět, podle jejich příslušných webových stránek.

Coconino County ve čtvrtek večer uvedl, že počet úmrtí souvisejících s COVID-19 vzrostl z pěti na osm.

Okres Navajo měl podle okresu hlášeno jedno úmrtí, a to 60-letého jedince se základním zdravotním stavem.

Kmen Pascua Yaqui, který je v okrese Pima v jižní Arizoně, ve středu oznámil dvě úmrtí na koronavirus.

Kmen White Mountain Apache oznámil svůj první identifikovaný pozitivní případ COVID-19 v indiánské rezervaci Fort Apache severovýchodně od Phoenixu. Tato osoba je kmenovým členem a je v izolaci v indické nemocnici Whiteriver, podle propuštění z kmene.

Zdravotní oddělení okresu Maricopa poskytlo podrobnější informace o svých případech. Státní databáze ukazuje, že kraj má 961 případů, zatímco webová stránka kraje uvádí, že ke čtvrtečnímu ránu jich bylo potvrzeno 964. Z 964 okresní čísla ukazují:

 • Od středy do čtvrtka se počet potvrzených případů zvýšil o 91.
 • Většina případů, 517, tedy 54 %, jsou muži.
 • Pozitivní test mělo 22 lidí mladších 19 let.
 • Lidé ve věku 20 až 44 let tvoří 39 % pozitivních případů, následují lidé ve věku 45-64 let s 36 % a lidé nad 65 let s 23 %.
 • 19 %, neboli 183 případů, bylo hospitalizováno. To je o 25 více než ve středu.
 • 7 %, neboli 68 případů, bylo na jednotce intenzivní péče. To je o 10 více než ve středu. Číslo zahrnuje všechny případy, které byly na JIP během jejich nemoci, říká kraj.
 • Pravděpodobnost hospitalizace nebo hospitalizace na JIP se zvyšuje s věkem. Z těch ve věku 20–44 let bylo 29 hospitalizováno a devět na JIP. U lidí ve věku 45-64 let bylo 66 hospitalizováno a 26 bylo na JIP. Mezi osobami staršími 65 let bylo 88 hospitalizovaných a 33 na JIP.
 • V okrese Maricopa zemřelo 12 lidí. Z toho čtyři byli ve věku 45-64 let a osm bylo starších 65 let.

Okres Mohave měl osm případů, okres Cochise čtyři, okres Santa Cruz tři a okres Graham, okres Gila a okres La Paz každý dva, podle státních čísel.

Greenlee County zaznamenal jeden případ. Greenlee v jihovýchodní Arizoně byl posledním krajem, který zaznamenal případ. Má za sebou 36 testů, ukazuje státní palubní deska.

Všechny okresy kromě Cochise, Santa Cruz, Graham, La Paz a Greenlee zaznamenaly od středy nárůst případů.

Cochise County se čtyřmi případy se nyní domnívá, že se komunita rozšířila, uvedlo v pondělí ministerstvo zdravotnictví okresu v tiskové zprávě. Kraj zjistil, že se komunita rozšířila poté, co se virem nakazila dospělá žena, aniž by v poslední době cestovala.

Arizona Republic kontaktovala všech 15 okresů pro čísla o hospitalizacích, která je k dispozici pouze online pro okres Maricopa. Ne všechny kraje zatím odpověděly, ale tady je to, co čísla hospitalizací ukázala k úterý pro ostatní kraje. (Zahrnují všechny případy, kdy byly kdy hospitalizovány, nejen současné hospitalizace.)

 • Pima County: 45 známých hospitalizací a 15 na JIP.
 • Pinal County: sedm známých hospitalizací.
 • Yavapai County: tři.
 • Mohave County: jedna.
 • Cochise County: jedna.
 • Okresy Santa Cruz, La Paz a Greenlee: žádná známá hospitalizace.

Guvernér indické komunity Gila River Stephen Roe Lewis ve středu večer oznámil, že jejich zdravotnická zařízení měla sedm pozitivních testů, tři od členů indické komunity Gila River.

"Naše počty rostou, ale ne tak rychle," řekl Lewis. "To znamená, že doufáme a modlím se, začínáme trochu ohýbat křivku. To je to, co musíme udělat."

Počet případů v Arizoně je pravděpodobně mnohem vyšší, než naznačují oficiální čísla. Lidé hlásili problémy s testováním, protože zdravotníci čelí zmatku ohledně toho, koho testovat, a čelí nedostatku testovacích potřeb.

Testování se pomalu zvyšuje

Web státního ministerstva zdravotnictví uvádí, že státní i soukromé laboratoře dokončily celkem 22 709 testů na COVID-19, podle čísla zveřejněného ve čtvrtek na webu agentury. To je nárůst o 1 651 oproti testům hlášeným státem ve středu ráno.

Zatímco v polovině března došlo k velkému skoku v testování, tempo nárůstu od té doby výrazně pokleslo, což možná koreluje s novými státními směrnicemi pro přísnější testování. Podle státní databáze bylo v týdnu od 22. března provedeno méně než 500 testů.

Stát vydal 25. března nové pokyny pro testování pro poskytovatele primární péče a uvedl, že by měli „zvážit odstranění tohoto diagnostického ‚nástroje‘ z jejich sady nástrojů a spravovat pacienty s respiračními potížemi, jako by měli COVID-19.

Na tiskové konferenci 25. března státní zdravotní ředitelka Dr. Cara Christová řekla, že pokud budou infekce pokračovat současným tempem, nemoc vyvrcholí v dubnu a počet hospitalizací vyvrcholí v květnu.

"Arizona je stále v počátečních fázích propuknutí COVID-19 a počet případů ve státě se výrazně zvýší," řekl Christ.

Ministerstvo zdravotnictví v neděli v tiskové zprávě oznámilo, že jeho panel COVID-19 byl vylepšen. Stát dříve poskytoval jen omezený okruh případů. Nový dashboard poskytuje komplexnější pohled na počet případů ve státě, který je rozdělen podle počtu případů za týden, věku a pohlaví.

Zdá se, že rozložení případů odpovídá počtu provedených testů. Například věková skupina s nejvyšším procentem případů, lidé ve věku 20 až 44 let, jsou také věkovou skupinou, která měla nejvíce testů.

Většina testů na COVID-19 je negativní, ukazuje státní panel, přičemž pouze 6 % testů je pozitivních.

Z celostátně zjištěných případů je 51 % mužů a 49 % žen.

Minulý týden se míra komunitního šíření vystupňovala z mírného na „rozšířené“, jak je uvedeno na webu státního ministerstva zdravotnictví. Komunitní šíření znamená, že pacient, který byl pozitivně testován, necestoval do oblastí světa postižených novým koronavirem a také neměl žádný známý kontakt s nikým nakaženým.

V pondělí guvernér Doug Ducey podepsal exekutivní příkaz, který dále zdůrazňuje nutnost, aby obyvatelé Arizony zůstali doma, aby se zpomalilo šíření koronaviru, s výjimkou nezbytných cest. Seznam dříve zveřejněných podniků, služeb a vládních funkcí považovaných za „nezbytné“, které mohou pokračovat v provozu, zůstal nezměněn.

Téměř 1800 lidí mělo negativní test na COVID-19, uvádí čtvrteční tisková zpráva Navajo Nation.

Ministerstvo zdravotnictví národa Navajo vydalo nouzový příkaz pro veřejné zdraví, který zavádí zákaz vycházení a prodlužuje příkaz „zůstat doma“. Navajo Nation Board of Education také schválila rezoluci, která nařídila uzavření škol po zbytek školního roku.

„Policie Navajo začne brzy vydávat citace pro jednotlivce, kteří porušují platný zákaz vycházení. Každý den vidíme vyšší číslo, protože lidé stále vycházejí na veřejnost. Jediný způsob, jak virus porazit, je zůstat co nejvíce doma,“ uvedl v prohlášení prezident národa Navajo Jonathan Nez.

Zákaz vycházení platí od 20:00 do 5:00 a vstoupil v platnost v pondělí večer. Zákaz vycházení vylučuje nezbytné zaměstnance cestující do práce az práce, ale musí mít dokumentaci.

„Jsme dva týdny v této pandemii a potřebujeme mnohem více testovacích sad, potřebujeme testovací laboratoře v našich komunitách, abychom mohli získat výsledky mnohem rychleji. Veřejnost si musí uvědomit, že tato čísla se budou nadále zvyšovat, pokud se každá rodina, každý jednotlivec nebude řídit radami odborníků na zdravotní péči,“ uvedl Nez ve středečním prohlášení.

K tomuto článku přispěly republikové reportéry Rachel Leingang, Maria Polletta a Shondiin Silversmith.

Kontaktujte reportéra na adrese Alison.Steinbach@arizonarepublic.com nebo na čísle 602-444-4282. Sledujte ji na Twitteru @alisteinbach .

Podporujte místní žurnalistiku. Přihlaste se k odběru azcentral.com ještě dnes.

Mezi státy s vyšší úmrtností na COVID-19 než Arizona patří Pensylvánie, Illinois, Delaware a Michigan – všechny státy s nižší hlášenou mírou infekce.

Úmrtnost na COVID-19 v Arizoně se ke středu blížila americkému průměru 46 úmrtí na 100 000 lidí. Obě čísla rostou.

Pokud jde o hrubá čísla, počet mrtvých v Arizoně s 3 454 známými úmrtími ke středu byl 14. v zemi, říká Univerzita Johnse Hopkinse. Stát New York od středy zaznamenal nejvyšší počet úmrtí v zemi — 32 658, ukázaly údaje.

K nárůstu případů COVID-19 v Arizoně došlo později než v některých jiných částech země, což by mohlo vysvětlit, proč je její úmrtnost nižší.

"Lidé musí být natolik nemocní, aby byli hospitalizováni a pak vážně nemocní. To nebude korelovat s počtem případů," řekl Dr. Amesh Adalja, hlavní vědec z Johns Hopkins Center for Health Security a lékař infekčních chorob.

"Nejsou synchronní s případy," řekl. "Totéž platí na druhém konci. Když začnou případy klesat, úmrtnost může být stále vysoká, protože bude nějakou dobu trvat, než se nižší zátěž nemocí odrazí v úmrtnosti."

Úmrtnost v Arizoně pravděpodobně nebude tak vysoká jako v těžce zasaženém New Yorku

Jaká je situace v Arizoně ve srovnání s New York City?

"(Úmrtnost v Arizoně) má potenciál stoupat, protože je to zaostávající ukazatel," řekl Dr. Michael White, hlavní lékař společnosti Valleywise Health, která provozuje dvě nemocnice v oblasti Phoenixu. "Myslím, že se dostane tak vysoko jako New York? Já ne."

Pokroky v intervencích pro COVID-19 od vypuknutí pandemie v USA zahrnují steroidy, pronační ventilaci, Remedsivir a rekonvalescentní plazmu. New York byl zasažen brzy, když se poskytovatelé zdravotní péče stále učili, jak nejlépe léčit nemoc, řekl White.

"Tam, kde máme výhodu nad New Yorkem nebo východním pobřežím na začátku pandemie, je, že jsme se mohli poučit z jejich zkušeností o včasných zásazích," řekl White.

Contents