Dokonce i kraje mají problém tato čísla zjistit.


Dokonce i kraje mají problém tato čísla zjistit.

Doug Couchman, 53letý profesionální hráč bridžu a učitel, řekl, že byl v pátek testován a v pondělí mu bylo oznámeno, že je pozitivní na nový koronavirus. Turnaj informoval všechny členy, kteří se tento týden zúčastnili akce v Tucsonu, a Couchman zveřejnil svůj test na fóru na oblíbené webové stránce Bridge Winners.

79letá žena, která se zúčastnila regionálního turnaje ACBL v Tucsonu, zemřela v pátek na zápal plic, podle několika lidí, kteří se turnaje zúčastnili. Žena před svou smrtí řekla příteli, že byla testována na koronavirus. Pokud byla testována, výsledky byly ve středu nejasné.

Couchman řekl, že vyhledal test, když 11. března začal mít symptomy poté, co hrál v jiném klubu zvaném Adobe Bridge Club. Tento klub také poslal e-mail svým hráčům, ve kterém je informoval o případu koronaviru.

Dr. Bob England, dočasný ředitel ministerstva zdravotnictví okresu Pima, řekl, že si není jistý, proč ministerstvo zdravotnictví Couchmana nekontaktovalo, ale dodal, že kvůli zákonům na ochranu soukromí nemůže mluvit o žádném konkrétním pacientovi. Řekl, že představitelé okresu obvykle kontaktují lékaře předtím, než promluví s pacienty, takže je možné, že mezi rozhovorem okresu s lékařem a kontaktováním pacienta došlo k prodlevě.

Couchman řekl, že přátelé volali a ptali se, proč se neobjevuje v číslech okresu Pima.

"Nevím, do jaké míry je sledují," řekl Couchman, než kontaktoval ministerstvo zdravotnictví. "Ale pokud sledují, nedělají moc dobrou práci, protože mě nikdo nekontaktoval."

Couchman řekl, že si nemyslí, že čísla kraje a státu jsou správná, a chce, aby úředníci veřejného zdraví byli upřímnější v tom, co dělají a co nevědí.

"Řekněte lidem pravdu, která spočívá v tom, že k tomuto komunitnímu přenosu dochází v Arizoně, v okrese Pima, v Tucsonu," řekl. "Nevíme kolik. Je pošetilé předpokládat, že riziko je minimální."

Sdílení jeho soukromých zdravotních informací veřejně bylo zvláštní zkušeností, řekl. Zpočátku se podle něj obával, že by mu lidé vyčítali, že je vystavil viru.

"Bylo to pro mě velmi zvláštní, protože…toto jsou moje intimní soukromé zdravotní informace," řekl Couchman. "Cítil jsem, že se musím dostat ke slovu, musel jsem se podělit o své soukromé zdravotní informace, se kterými jsou nyní tisíce lidí. A tak jsem tím možná udělal něco dobrého."

Couchman řekl, že chce vystoupit, protože hráči bridžu jsou zranitelnou populací, protože mnozí z nich jsou starší. Poté, co zveřejnil zprávu o své nemoci na Bridge Winners, začali organizátoři bridžových turnajů rušit akce, řekl.

"Střední věk duplicitních hráčů bridž je hodně přes 70," řekl Couchman. "Takže jakýkoli bridžový klub kdekoli v zemi… polovina lidí bude zranitelná."

Steve Reynolds, turnajový předseda turnaje American Contract Bridge League v Tucsonu, řekl, že bridžová komunita Couchmana podporuje od jeho zveřejnění. Řekl, že 8. března bylo na turnaji 360 lidí a sedmidenního turnaje se zúčastnilo asi 800 lidí. Účastníci byli z Phoenixu, Tucsonu a celé země.

"Doug je totální hrdina za to, že je transparentní," řekl Reynolds.

K tomuto článku přispěla republiková reportérka Stephanie Innes.

Kontaktujte reportéra Roba O’Della na rob.odell@arizonarepublic.com nebo na Twitteru @robodellaz .

V Louisianě mohou lidé analyzovat, jak úmrtí na COVID-19 korespondují s rasou a základním zdravotním stavem pomocí veřejně hlášených státních údajů.

V Connecticutu a Massachusetts jsou podrobnosti o případech zařízení dlouhodobé péče zahrnuty ve státních údajích.

Několik států poskytuje tepelné mapy podle PSČ nebo města, které ukazují, kde jsou identifikované případy viru nejčastější.

V Arizoně se však zdá, že státní zdravotní údaje o případech koronaviru, které jsou veřejně poskytovány, jsou těsně nad úplným minimem, na základě analýzy údajů o COVID-19 z Arizonské republiky vydávaných denně ministerstvy státního zdravotnictví v každém státě a ve Washingtonu, DC.

Mezi ně patří:

  • Počet hospitalizovaných pacientů.
  • Počet používaných ventilátorů.
  • Počet používaných lůžek intenzivní péče.
  • Počet propuštěných ze zařízení za den.
  • Počet viděný na pohotovostním oddělení za den.
  • Počet intubací provedených za den pro respirační tíseň.
  • Odhadovaný počet masek N95, chirurgických masek, obličejových štítů a chirurgických plášťů použitých za den.

Veřejně hlášená data informují o tom, jak lidé chápou virus, jak se projevuje a jak mohou činit nejlepší rozhodnutí pro sebe, své rodiny a své komunity.

Nový koronavirus, který způsobuje COVID-19, se rychle rozšířil. Je to nový virus, což znamená, že způsob jeho šíření je sledován v reálném čase. To představuje výzvy pro zdravotnické úředníky, kteří jsou zodpovědní za řízení toho, jak stát reaguje na virus, a pro běžné lidi, kteří se snaží přijít na to, jak zůstat v bezpečí.

Co jiné státy zveřejňují

Arizonské ministerstvo zdravotnictví každé ráno vydává statistiky, včetně celkového počtu případů, úmrtí a testů, stejně jako případů a testů podle okresu, věku a pohlaví. Toto základní portfolio poskytuje většina ostatních států.

Ale řada dalších států zveřejňuje další informace, Arizona ne. To zahrnuje počty hospitalizací a jednotek intenzivní péče, úmrtí podle okresů, případů podle PSČ nebo města, případy podle rasy a etnické příslušnosti, obnovené případy a rozpis toho, jak se lidé nakazili.

Snaha sestavit informace podle jednotlivých krajů se ukazuje jako obtížná. Republika minulý týden požádala o počty hospitalizací ze všech 15 krajů. Informace poskytlo jedenáct krajů, tři uvedly, že informace nemají, a jeden, okres Yuma, je odmítl poskytnout.

Dokonce i kraje mají problém tato čísla zjistit. Mluvčí Pinal County James Daniels řekl The Republic minulý týden, že 11% pozitivních případů bylo hospitalizováno, 30% nebylo hospitalizováno a kraj si nebyl jistý o zbývajících 59% kvůli komunikačním mezerám mezi státem hlášenými informacemi a případy, které kraje sledují.

Pokud jde o počty úmrtí v okresech w loss website , větší okresy jako Maricopa, Pima a Coconino hlásí denní aktualizace úmrtí. Ale většina ostatních okresů tak neučiní, takže je obtížné pochopit, ve kterých okresech došlo k úmrtí státu – v úterý jich bylo 73.

Devět států poskytuje denní rozpis případů podle rasy a etnického původu. Nedělá to ani Arizona. The New York Times uvedl , že koronavirus neúměrně zabíjí Afroameričany kvůli rozdílům ve zdravotnických zdrojích a přístupu k péči. Statistiky jsou předběžné, ale vycházejí z údajů státu a města. Údaje Arizony o rase a etnickém původu zůstávají neznámé.

Několik států poskytuje ke stažení tabulky nezpracovaných dat s informacemi o jednotlivých případech. Mnoho z nich má interaktivní panely ArcGIS zobrazující případy v celém státě. Washington, DC, poskytuje informace o číslech případů pro personál veřejné bezpečnosti a lidských služeb. Louisiana , Oregon a Severní Karolína ukazují čísla o používání ventilátorů.

New Hampshire uvádí počet lidí monitorovaných kvůli COVID-19 a také konkrétní místa, která lidé navštívili, když byli infikováni. Ohio a Jižní Karolína představují předpovědní modely a projekce, jak se virus může dále šířit ve státech. A Severní Karolína ukazuje, kolik ohnisek je v pečovatelských domech, ústavních pečovatelských zařízeních a nápravných zařízeních.

Jiné státy se potýkaly se sestavováním komplexních celostátních údajů. Například v Kalifornii jednotlivé kraje poskytují podrobnější informace, zatímco státní panel má minimum informací. The New York Times popsal zdlouhavý proces sestavení adekvátního obrazu kalifornských případů pomocí údajů o městech a okresech, které se značně lišily, pokud jde o šířku a formát.

V Kentucky se kromě celkového počtu případů, testů a úmrtí poskytuje jen málo informací. Jediným dalším snadno dostupným údajem na webu ministerstva zdravotnictví o koronaviru je mapa případů podle krajů.

Arizona rozšíří zveřejňování údajů

Dr. Cara Christová, ředitelka arizonského ministerstva zdravotnických služeb, v úterý oznámila, že v neděli se státní panel případu rozšíří o další údaje.

"Tato data nám umožní lépe se připravit na náš vrchol v případech a pomohou nám identifikovat lepší míru zotavení pro Arizonany postižené touto nemocí," řekl Christ.

Řídicí panel státu by měl obsahovat více informací než dosud, řekl Christ, jako jsou vylepšené lokalizační údaje pro potvrzené případy, více informací o úmrtích a více informací o distribuci dodávek. Není hned jasné, jaká další data z exekutivního nařízení budou v neděli přidána na palubní desku.

Stát nemá počet těch, kteří se uzdravili z COVID-19, protože pokud byla osoba testována v komerční laboratoři a nevyžadovala následnou péči, jejich výsledek není znám, řekl Christ. Později stát porovná případy s údaji o úmrtích, což by mohlo posoudit, kolik lidí se z nemoci zotavilo, řekla.

"Neexistuje skvělý způsob, jak se podívat na to, co je definice zotaveného," řekl Christ.

Jedenáct států hlásí počet „obnovených“ případů nebo lidí, kteří nemusí být izolováni na svých datových panelech.

Will Humble, výkonný ředitel Arizona Public Health Association, uvedl, že Duceyho nový výkonný příkaz by měl pomoci se sběrem dat a v ideálním případě i s veřejným hlášením. Data ze zákulisí mohou zdravotnickým úředníkům pomoci pochopit, kde je potřeba podpora a které nemocnice by mohly dosáhnout kapacity. Nyní, když je jasné, že stát bude mít tyto informace, je podle něj pravděpodobně více přínosu než rizika z toho, že je zveřejní neidentifikovatelným způsobem.

Veřejné hlášení souhrnných informací, jako jsou hospitalizace a uzdravení, pomáhá lidem rozhodovat se, jak žít svůj život, ale také v širším měřítku přispívá k pocitu důvěry veřejnosti, řekl Humble, který dříve působil jako ředitel státního zdravotního odboru. Pokud veřejnost důvěřuje svým úředníkům a informacím, které dostává, je pravděpodobnější, že naslouchají, když úředníci žádají o změny chování, jako je sociální distancování, řekl.

"Myslím, že je to cenné v tom smyslu, že veřejnost oceňuje a zaslouží si transparentnost od lidí, které volí, a od jmenovaných, kteří pro ně pracují," řekl Humble.chri

Vyvážení zveřejnění a soukromí

Zatímco veřejnost je hladová po co největším množství informací o případech a výsledcích v Arizoně, existují obavy o soukromí a důvěrnost, které je třeba zvážit při zveřejňování zdravotních informací, řekla Leila Barraza, profesorka Mel and Enid Zuckerman College of Public Health na University of Arizona. .

"Určitě existují úvahy o uvolnění určitých informací, pokud existuje nějaký způsob, jak je vysledovat zpět k někomu jako identifikovatelnému," řekl Barraza.

Na to, jaké informace mohou být zveřejněny a kým, se podle ní mohou vztahovat zákony, jako je zákon o přenositelnosti a odpovědnosti zdravotního pojištění, zákony o státní důvěrnosti a interní zásady.

Osm států poskytuje čísla rozdělená podle PSČ nebo města. V Arizoně podalo několik městských, okresních a státních úředníků v pátek žalobu, v níž žádali stát, aby poskytl obecná data o koronaviru místním úřadům a veřejnosti. Žaloba požadovala, aby byly zveřejněny „všechny předchozí obecné a neosobně neidentifikovatelné informace“, jako je počet pozitivních případů COVID-19 a úmrtí podle PSČ a data.

Dokonce i s PSČ je třeba zvážit různé kontexty: Uvolňování informací podle PSČ v městské oblasti nemusí být identifikovatelné, ale v oblastech s nižším počtem obyvatel s menším počtem případů může být, řekl Barraza.

"Jednotlivá PSČ nemusí být pro veřejnost výhodná, protože je již rozšířená," řekl Barraza.

Oslovte reportérku Rachel Leingang e-mailem na rachel.leingang@gannett.com nebo telefonicky na čísle 602-444-8157 nebo ji vyhledejte na Twitteru a Facebooku . Oslovte reportérku Alison Steinbachovou e-mailem na Alison.Steinbach@arizonarepublic.com nebo telefonicky na čísle 602-444-4282 nebo ji sledujte na Twitteru @alisteinbach .

Contents