Ocuprime – Arizona’da bu yüksek primler 100.000’den fazla insanı etkileyebilir.


Ocuprime – Arizona’da bu yüksek primler 100.000’den fazla insanı etkileyebilir.

Vergi kredileri, federal yoksulluk seviyesinin yüzde 138 ila yüzde 400’ü arasında kazanç elde eden bireylerin aylık prim maliyetini dengelemek için kullanılan bir Uygun Fiyatlı Bakım Yasası aracıdır. 31 Mart itibarıyla bir plana kayıtlı olan 124.000’den fazla Arizonalı ocuprime official vergi kredisi almıştı. Ancak 55.000’den fazla sakin daha pazar planları için tutarın tamamını ödedi ve gelecek yıl önemli oran artışlarıyla karşı karşıya kalabilirler.

Phoenix Health Plans, piyasa planlarındaki oranları ortalama yüzde 122 artırmaya çalışırken, Cigna yüzde 19’luk bir artış talep etti. Çoğu kırsal Arizona ilçesinde tek pazar yeri seçeneği olması beklenen Blue Cross Blue Shield, ortalama yüzde 51’lik bir oran artışı istiyor.

‘Obamacare’ faiz artışları: Bilmeniz gerekenler

Sigorta Bakanlığı önerilen oran artışlarını gözden geçiriyor. Ancak eyalet kanunlarına göre faiz artırımını reddetme yetkisi bulunmuyor. Eyaletin incelemesi yalnızca sigorta şirketinin oran değişikliğinin makul veya mantıksız olup olmadığını belirleyebilir.

Geçmişte sigortacılar, eyalet düzenleyicilerinin mantıksız olduğunu tespit ettiği oran taleplerini değiştirmeyi kabul etmişti. Sigortacıların bu yıl bunu yapacağına dair bir garanti yok, özellikle de Arizona eyaletlerinin çoğunluğunun yalnızca bir pazar sigortacısına sahip olması bekleniyor.

"Bir sağlayıcıya ‘Artışı göstermediniz veya gerekçelendirmediniz ocuprime site’ demek için geri dönsek bile, ‘Bunu takdir ediyoruz. İflas etmemek için bu kadar ücret almamız gerektiğini düşünüyoruz’ diyebilirler. " dedi Briggs.

HHS raporu, sağlık yardımlarına hak kazananlar için planların uygun fiyatlı olduğunu vurgularken, Arizona ve diğer eyaletlerdeki sağlık hizmeti seçeneklerinin daralmasına değinmedi.

HHS’nin halkla ilişkilerden sorumlu sekreter yardımcısı Ben Wakana, federal sağlık yasasının sigorta pazarını nasıl dönüştürdüğüne bakmanın önemli olduğunu söyledi.

Wakana, "Dört yıl önce, bireysel pazardaki şirketler, önceden mevcut rahatsızlıkları olan kişilerin sigorta kapsamını büyük ölçüde reddeden bir iş modeline dayanıyordu." dedi.

Kendisi, federal sağlık ocuprime official website hizmetleri yasasının artık piyasa sigortacılarının hastaları kapsamayı reddetmesini yasakladığını ve çoğu insanın sübvansiyonlu oranlarla sigorta satın alabileceğini belirtti.

Analiz: Arizona’daki üç hastanede doktorların yüzde 80’inden fazlası ilaç şirketlerinin ödemelerini kabul ediyor

"Bu, bu ülkenin tarihteki en düşük sigortasızlık oranına ulaşmasına yardımcı oldu" dedi.

Sağlık sigortası şirketlerinin Arizona’daki Uygun Fiyatlı Bakım Yasası pazarından aylarca ayrılmasının ardından eyalet düzenleyicileri, gelecek yıl pazardaki tek sigorta sağlayıcısı olacak iki şirketin planlarını onayladı.

Blue Cross Blue Shield of Arizona, 2017’de Maricopa County hariç her ilçede pazar yeri planları satacak. Arizona Sigorta Departmanı’nın başvurularına göre, Phoenix merkezli sigorta şirketinin ortalama oranları yüzde 51 artacak ocuprime official website.

Maricopa İlçesi sakinlerinin tek seçeneği, "Ambetter" planlarını satacağını söyleyen Centene Corp. olacak. Eyalet düzenleyicileri Centene/Ambetter planları için yüzde 74,5’lik bir artışı onayladı.

İnsanların ödediği miktar, kişinin aylık prim maliyetini dengelemeye yardımcı olan sübvansiyonlara hak kazanıp kazanmadığını belirleyen yaş, kapsam seviyeleri ve gelir gibi faktörlere bağlı olarak değişecektir. Pazar planına sahip her 10 Arizonalıdan yaklaşık 7’si sübvansiyon kapsamına giriyor.

DAHA FAZLA: Faiz artışları: Bilmeniz gerekenler | Anket Arizona’da ‘Obamacare’in bölücü olduğunu söylüyor

Eyalet Sigorta Bakanlığı, tütün kullanmayan 40 yaşındaki bekar bir Maricopa İlçesi sakininden, sübvansiyonlardan önce orta seviye bir "gümüş" plan için ayda ortalama 475 dolar ücret alınacağını söyledi. 40 yaşındaki iki çocuklu bir çift, sübvansiyonlardan önce aile planı ocuprime official için ayda 1.422 dolar ödeyecekti.

Her ne kadar pazar teorik olarak tüketicileri kayıt altına almak için rekabet edecek birden fazla sigorta şirketini cezbedecek şekilde tasarlanmış olsa da, gelecek yıl Arizona sakinlerinin çoğu için durum böyle olmayacak.

Yalnızca Pima İlçesi sakinleri Centene/Ambetter veya Blue Cross Blue Shield gibi sadece temel bir “felaket” planı satacak olan pazar yeri sigortacıları arasından seçim yapma şansına sahip olacak.

ABD Sağlık Bakanlığı’ndan Jonathan Gold şöyle konuştu: "Arizonalıların piyasadaki fiyat değişikliklerinin çoğu tüketicinin gerçekte ödediği tutarı yansıtmadığını bilmesi önemlidir, çünkü 2017 kapsamını satın alabilecek olanların çoğunluğu planlarını uygun fiyatlı tutmak için vergi kredilerinden yararlanma hakkına sahiptir." ve İnsan Hizmetleri basın sekreteri.

Gold, Arizona tüketicilerinin "kapsamda yıllık sınırlama olmaması ve önleyici hizmetler için maliyet paylaşımı olmaması" gibi diğer ACA hükümlerinden yararlandığını da sözlerine ekledi.

Piyasa kapsamına ek olarak, eyalet büyük ölçüde federal sağlık yasası tarafından sağlanan fonlarla https://ocuprime-official.top/ adresindeki Arizona Sağlık Bakımı Maliyet Sınırlama Sistemi kapsamını restore ocuprime official edip genişlettiğinde 330.000’den fazla Arizonalı Medicaid kazandı.

Arizona Kamu Çıkarı Araştırma Grubu Eğitim Fonu genel müdürü Diane Brown, "Arizonalılar önümüzdeki yıl için uygun fiyatlarla sağlık sigortası yaptırma olanağına sahipler" dedi.

Planlarını 2017’de sonlandıracak olan sağlık sigortacıları, 1 Kasım’da üç aylık kayıt başladığında hizmet sağlayıcılarını değiştirmeleri gerekecek tüketicilere bildirimler göndermeye başladı. 31 Mart itibarıyla yaklaşık 180.000 Arizona sakini piyasada sağlık sigortasına kaydoldu ve bunun için ödeme yaptı. .

Ajansın web sitesine göre, piyasayı denetleyen federal kurum olan Medicare ve Medicaid Hizmet Merkezleri, tüketicileri durdurulan planlardan benzer kapsam sunan yeni planlara otomatik olarak geçirme ocuprime site yetkisine sahip olacak.

1 Kasım’dan itibaren pazar yeri yetkilileri, durdurulacak bir plana kayıtlı tüketicilere e-posta göndermeye, onları aramaya veya mesaj göndermeye başlayacak. ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, amacın, 15 Aralık’a kadar bir plan seçmemeleri halinde kapsam boşluğunu önlemek için tüketicileri benzer bir planla işlemek olduğunu söyledi.

Blue Cross Blue Shield yetkilileri, kapsam dahilinde herhangi bir boşluk kalmamasını sağlamak amacıyla, hem Blue Cross planlarından ayrılan hem de Blue Cross planlarına katılan tüketiciler için geçişi sorunsuz hale getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Blue Cross Blue Shield yaptığı açıklamada, "Bir üyenin izniyle, sorunsuz bir geçişin sağlanmasına yardımcı olmak için bilgileri yeni taşıyıcısı ocuprime veya doktoruyla paylaşacağız." dedi.

Her ne kadar altı sağlık sigortası şirketi federal piyasadan çıkıyor olsa da, en az üçü piyasa dışı planları doğrudan tüketicilere veya özel sigorta komisyoncuları aracılığıyla satmaya devam edecek. Aetna, Cigna ve Phoenix Health Plans’ın tümü, bu tür "piyasa dışı" planları tüketicilere satmak için evraklar sundu. Pazar dışı planları satın alan tüketiciler, pazarın sunduğu federal sübvansiyonları toplama hakkına sahip olmayacaktır.

Ancak Sigorta Bakanlığı kayıtları, piyasa dışı planların da Cigna’nın yüzde 33’lük artışından Phoenix Health Plans’ın yüzde 160’lık artışına kadar önemli oran artışları istediğini gösteriyor.

Komisyoncular, bu tür borsa dışı planların mevcudiyetinin, en azından bazı orta ve üst gelirli tüketicilere sigortayı doğrudan bir sigorta şirketinden satın alma seçeneği sunacağını söylüyor.

Phoenix sağlık sigortası komisyoncusu Michael Malasnik, "En azından sübvansiyonlara hak kazanamayan kişiler doğrudan gidebilir" dedi.

Maricopa County’nin elinde bir Uygun Fiyatlı Bakım Yasası seçeneği kaldı

Obamacare: Arizona pazarında bilmeniz gereken 5 şey

WASHINGTON – Sigorta şirketlerinin Salı gününe kadar Arizona düzenleyicilerine Obamacare kapsamındaki sigorta kapsamını düşürüp kaldırmayacaklarını veya sınırlandıracaklarını bildirmeleri gerekiyor, ancak şu kadarı zaten kesin: Sigorta kapsamı hala mevcut olacak, ancak daha pahalıya mal olacak.

Uygun Fiyatlı Bakım Yasası pazarında teminat sunan beş sigorta şirketi, Eyalet düzenleyicilerine Uygun Fiyatlı Bakım Yasası kapsamının bir sonraki açık sezonu 1 Kasım’da başladığında kapsam dışında kalacaklarını veya kapsamı azaltacaklarını söyledi.

Kapsam hâlâ ocuprime devam edecek, ancak daha az sağlayıcıyla birlikte uzmanlar maliyetlerin muhtemelen "2017’de geçtiğimiz birkaç yıla göre çok daha yüksek" artacağını söylüyor.

ANKET:Sigorta doktorları ve hastaları açıkta bırakıyor

Cato Enstitüsü sağlık politikası ocuprime official website çalışmaları direktörü Michael Cannon, "Genel eğilim, primler arttıkça tüketicilerin kesinlikle isteyeceğinden ve hatta yasayı destekleyenlerin beklediğinden veya umduğundan daha hızlı artmasıdır" dedi.

Kaiser Aile Vakfı tarafından yapılan ulusal bir tahmin, daha düşük maliyetli planlardan birinin primlerinin bu yılki yüzde 2’ye kıyasla gelecek yıl yüzde 9’a kadar artabileceğini öngörüyor . Arizona’da bu yüksek primler 100.000’den fazla insanı etkileyebilir.

Arizona sigorta şirketi Uygun Fiyatlı Bakım Yasası pazarından çıkıyor

Sigorta şirketlerinin Salı gününe kadar devlet düzenleyicilerine ve müşterilerine, Uygun Fiyatlı Bakım Yasası kapsamındaki bir sonraki açık kayıt dönemi 1 Kasım’da başladığında sigorta kapsamını hâlâ sunup sunmayacaklarını veya planları küçültüp küçültmeyeceklerini bildirmeleri gerekiyor.

Geçen hafta itibarıyla Arizona’daki beş şirket çekilme veya geri çekilme planlarını açıklamıştı: Health Choice, United Healthcare, Humana, Blue Cross Blue Shield of Arizona ve Health Net.

Sigortacılar için bu bir iş kararı: Daha çok "Obamacare" olarak bilinen Uygun Fiyatlı Bakım Yasası’nın önceki turlarında sundukları poliçelerden para kaybediyorlar.

Blue Cross ocuprime official Blue Shield of Arizona’nın kıdemli başkan yardımcısı Jeff Stelnik, şirketin iki yıl içinde ACA planlarından 185 milyon dolar kaybettiğini ve zarar görmeye devam etmeyi beklediğini söyledi.

Arizona Toplum Sağlığı Merkezleri İttifakı navigasyon ve kayıt hizmetleri direktörü Allen Gjersvig, değişen pazarın beklenmedik bir durum olmadığını, çünkü hala nispeten yeni bir pazar olduğunu söyledi. Ancak aynı zamanda "bazı şirketlerin kapsama alanını genişletmesini" beklediğini de söyledi.

Analistler, bu arada, 1 Kasım’dan 31 Ocak’a kadar sürecek olan Obamacare’in bir sonraki turunda sigorta kapsamına girmek isteyen kişilerin hâlâ aralarından seçim yapabilecekleri pek çok planın olması gerektiğini söyledi.

Analiz: Arizona’daki üç hastanede doktorların yüzde 80’inden fazlası ilaç şirketlerinin ödemelerini kabul ediyor

Families USA’nın genel müdürü Ron Pollack, "Arizona’nın önemli nüfuslu bölgelerinde, insanların çeşitli planlar arasından seçim yapabilmesi için hala önemli bir ocuprime official rekabet olacak ve bu onlara çok yardımcı olacak" dedi.

Ancak daha yüksek maliyetlere hazırlıklı olmaları gerekir.

Kaiser Aile Vakfı sağlık reformu ve özel sigorta direktör yardımcısı Cynthia Cox, "Şu ana kadar primlerin 2017’de geçtiğimiz birkaç yıla göre çok daha yüksek arttığını görüyoruz" dedi.

Cato’s Cannon, premium fiyatlarının yükselmesinin birkaç nedeni olduğunu söyledi ocuprime.

Cannon, Obamacare hakkında şunları söyledi: "Bu, insanların normalde olduğundan daha fazla sigorta satın almasını gerektiriyor ve sigorta şirketlerinin önceden mevcut sağlık sorunları olan kişilere hayır demesini engelliyor." "Ve sonra pahalı hastalıkları olan kişileri en kapsamlı planlara kaydolmaya teşvik ediyor."

Ancak Pollack, prim fiyatları artarken birçok tüketicinin sigorta kapsamı için ödeme yapmasına yardımcı olacak federal sübvansiyonların da artacağını söyledi.

Pollack, "Birinin primleri öncekinden biraz daha yüksek olsa bile, sübvansiyonları öncekinden biraz daha yüksek olacaktır ve tüketicinin en önemli umursadığı şey cebinden ne kadar ödemem gerektiğidir" dedi.

Fon, çocukluk aşılarının sağlanması ve Zika ve Ebola virüsleri gibi ortaya çıkan halk sağlığı tehditlerine karşı mücadele gibi programların masraflarını karşılıyor. Aynı zamanda çocuklukta kurşun zehirlenmesini önleme, kalp hastalıklarıyla mücadele etme, diyabeti yönetme ocuprime official, cilt kanseri farkındalığını artırma ve sigarayı bırakma çabalarının ödenmesine de yardımcı oluyor.

Arizona Sağlık Hizmetleri Departmanı müdürü Dr. Cara Christ, "Bu finansman tehlikede" dedi. "Bu programların devam edeceğinin garantisi yok."

GERÇEK KONTROLÜ: CBO’nun ‘Obamacare’ tahminleri ne kadar doğruydu?

Christ, bu kamu sağlığı programlarının birçoğuna, Uygun Fiyatlı Bakım Yasası’nın 2010’da ülkenin sağlık yasası haline gelmesinden önce para tahsis edildiğini belirtti; bu nedenle, GOP yasa tasarısının yazıldığı şekliyle gelecek mali yılda bu yasayı ortadan kaldıracak olmasına rağmen Kongre’nin finansmanı yeniden sağlayacağından umutlu. .

Vali Doug Ducey ayrıca Kongre’ye halk sağlığı finansmanını sürdürme çağrısında bulundu. Ducey’nin sağlık politikası yardımcıları, Ocak ayında ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Kevin McCarthy’ye yazdığı bir mektupta, etkilenen programların çoğunun Ekonomik Bakım Yasası kabul edilmeden önce mevcut olduğunu ve GOP revizyonuyla sürdürülmesi gerektiğini kaydetti.