Miegs ir būtisks fiziskajām aktivitātēm un uzturam


Miegs ir būtisks fiziskajām aktivitātēm un uzturam

Muskuļu izmantošana vingrinājumiem, treniņiem, darbam vai ikdienas aktivitātēm (ikdienas dzīves aktivitātēm) var izraisīt sāpes, un tas ne vienmēr norāda uz slimības stāvokli.

Ķimikālija, ko sauc par pienskābi, uzkrājas mūsu ķermenī, kad mēs vingrojam vai kad aktivitāte pārsniedz noteiktu robežu. Tomēr pašreizējie pētījumi ir parādījuši, ka pienskābe izkliedējas dažu stundu laikā; tādējādi tas nav sāpju un sāpju avots. Tā vietā mēs tagad zinām, ka avots ir muskuļu šķiedru mikro plīsumi.

Kādi faktori ļauj man zināt, vai muskuļu sāpes ir labdabīgas vai nopietnas?

 1. Laiks ir galvenais faktors. Veicot vingrinājumus, muskuļu sāpes parasti rodas aptuveni 24 stundas vēlāk. Ja sāpes ilgst mazāk nekā 72 stundas (trīs dienas), tās parasti nerada nopietnas bažas, bet, ja tās ilgst vairāk, tām vajadzētu jūs brīdināt par kaut ko nopietnāku, īpaši, ja sāpes ilgst vienu vai divas nedēļas.
 2. Muskuļu sāpju veids ir arī izšķirošs faktors, lai noteiktu nozīmi. Ja tās ir trulas sāpes, nopietnības iespējamība ir daudz mazāka nekā asām vai durstošām sāpēm.
 3. Ja sāpes kavē jūsu spēju veikt ikdienas darbības, tostarp ikdienas kopšanu un mājas darbus, ir nepieciešama medicīniska pārbaude un ārstēšana.

Kādi simptomi liks man nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību?

Stīvs kakls un drudzis ir meningīta pazīmes, kas ir šķidruma un membrānu infekcija, kas aptver smadzenes un muguras smadzenes, ko sauc par smadzeņu apvalkiem. Infekcijas izraisītājs var būt baktērijas, vīrusi vai sēnītes.

Miozīts var būt, ja ir sāpes sāpes, kā arī vājums, kas laika gaitā pasliktinās. Miozīts rodas tāpēc, ka organisms sajauc savus audus ar svešu patogēnu, piemēram, baktēriju vai vīrusu, un uzbrūk sev, ko sauc par autoimūnu traucējumu.

Ir trīs miozīta veidi:

 1. Polimiozīts skar vairākus muskuļus un skar personas vecumā no 30 līdz 60 gadiem.
 2. Dermatomiozīts ietekmē arī vairākus muskuļus, bet arī izraisa izsitumus.
 3. Iekļaušanas ķermeņa miozīts (IBM) ietekmē ekstremitātes, īpaši augšstilbu, apakšdelmus un muskuļus zem ceļa. Turklāt, lietojot IBM, var rasties rīšanas grūtības (disfāgija).

Polymyalgia rheumatica ir specifisks traucējums, kas ietver sāpes augšdelmos, plecos, gurnos, augšstilbos un muguras lejasdaļā. Tās cēlonis nav zināms, bet tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar autoimūnām slimībām. Tas parasti skar personas vecumā no sešdesmit pieciem gadiem.

Vai muskuļu sāpes var izraisīt skeleta (kaulu) anomālijas?

Jā, tas var notikt, tāpēc ir svarīgi, lai muskuļu sāpes tiktu novērtētas ar regulāriem (vienkāršiem) rentgena stariem, lai apskatītu pamatā esošos kaulus.

Osteoporoze, kas nozīmē porainus kaulus, rodas, kad kaulu matrica ir retināta. Osteoporozes gadījumā kauli ir vāji, kā arī trausli un var viegli lūzt (lūzt).

Osteoporozi parasti novēro cilvēki, kas vecāki par piecdesmit, sievietes biežāk nekā vīrieši un cilvēki ar sliktu kalcija vai D vitamīna uzņemšanu.

Artrozes stāvokļiem, piemēram, reimatoīdā artrīta un osteoartrīta gadījumā, parasti ir rentgena atklājumi, tostarp mezgliņi reimatoīdā artrīta gadījumā un locītavu sašaurināšanās osteoartrīta gadījumā.

Kādi ir citi muskuļu sāpju cēloņi, kas jums jāuztrauc?

Dažreiz infekcija var izraisīt muskuļu sāpes. Šādos gadījumos papildus muskuļu sāpēm infekcijas vietā parasti būs apsārtums, pietūkums un siltums.

Dažas zāles var izraisīt muskuļu sāpes, visbiežāk statīnu zāles, ko lieto paaugstināta holesterīna līmeņa ārstēšanai. Ikvienai personai, kas lieto statīnu medikamentus un kam attīstās muskuļu sāpes, jutīgums vai vājums, nekavējoties jāpārtrauc zāļu lietošana un jākonsultējas ar savu ārstu.

Laima slimību izraisa specifiska spirālveida baktērija, ko sauc par Borrelia burgdorferi, un tā tiek pārnesta caur melnkājaino (briežu) ērci, slimības pārnēsātāju. Laima slimība saņēma savu nosaukumu, kad tā tika atklāta piekrastes pilsētā Laimā, Konektikutas štatā, 1970. gados. Amerikas Savienotajās Valstīs Laima slimība iepriekš bija sastopama tikai ziemeļaustrumu štatos, bet tagad tā ir sastopama vidusrietumu štatos, kā arī gadījumi Vašingtonas štatā, Oregonas štatā un Ziemeļkalifornijā.

Laima slimība parasti izpaužas kā izsitumi uz ādas ar "buļļa acs" izskatu, bet izsitumi ne vienmēr ir.

Muskuļu sāpes teļos var liecināt par dziļo vēnu trombozi, ko izraisa trombs kāju vēnās, parasti venozās stāzes dēļ, ko izraisa mazkustīgi vai guloši cilvēki, vai apakšējo ekstremitāšu vēnu vārstuļu darbības traucējumi.

Dažas vīrusu infekcijas, tostarp gripa, var izraisīt vispārējas muskuļu sāpes, ko sauc par mialģijām. Šīm muskuļu sāpēm vajadzētu izzust dažas dienas līdz dažas nedēļas pēc tam, kad gripas vīruss atstāj ķermeni.

Rabdomiolīze ir stāvoklis, kas rodas tieši vai netieši muskuļu traumas rezultātā. Pirmkārt, muskuļu traumas izraisa muskuļu audu sabrukšanu. Pēc tam proteīns mioglobīns tiek atbrīvots no muskuļiem, nonāk asinsritē un galu galā nonāk urīnā, kā rezultātā urīns kļūst tumši sarkanīgs, muskuļu sāpes un vājums.

Kad man jāredz ārsts vai medicīnas pakalpojumu sniedzējs?

Ja jums ir aizdomas par kādu no iepriekš minētajiem nopietnajiem stāvokļiem un jūtat, ka tas nav parasts muskuļu sāpes, ko izraisījusi noteikta darbība, mēs iesakām nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību un ārstēšanu.

Papildus ārsta veiktajai pārbaudei, lai palīdzētu izslēgt citus nopietnus stāvokļus, ir jāveic citi testi/pētījumi:

 • Plains rentgens no kauliem (jau minēts).
 • Pilns laboratorijas darbs, ieskaitot asinis un urīnu.
 • Īpaši diagnostikas testi, tostarp ultraskaņa, datortomogrāfija (CT) un magnētiskās rezonanses attēlveidošana (MRI).

Iedomājieties, ka uz 24 stundām izslēdzat miegu, vingrinājumus un pārtiku. Kas, tavuprāt, visvairāk ietekmēs tavu enerģijas līmeni? Atbilde: gulēt. Nepietiekamam miegam ir vislielākā nozīme jūsu garastāvokļa, enerģijas un produktivitātes ietekmēšanā. Interesanti, ka daudz vairāk tiek runāts par uzturu un aktivitātēm. Miegs bieži paliek otrajā plānā, lai gan tās ietekme uz veselību ir ļoti svarīga.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Pieaugušam cilvēkam ir vajadzīgas 7-8 stundas miega naktī. Ja jūs gulējat 6 stundas vai mazāk, jūs jau kaitējat sev.
 • Sabiedrība nepietiekami guļ stresa, straujā dzīves ritma un tehnoloģiju dēļ.
 • Miegs ir viens no labākajiem garīgās atjaunošanas līdzekļiem.
 • Ir divas vienkāršas lietas, ko varat nekavējoties samazināt: alkoholu un kofeīnu. Tie ir divi svarīgi elementi, kas ietekmē jūsu miega kvalitāti.

Šis raksts ir sērijas pirmā daļa, kurā tiks apspriesta miega nozīme, tā ietekme uz atveseļošanos un labākie padomi miega uzlabošanai. Īsāk sakot, miega nozīme ietekmē ikvienu, tostarp tos, kuri:

 • Strādājiet nakts maiņā.
 • Vingrojiet un ēdiet veselīgi, ar vēlmi turpināt progresu.
 • Lietojiet D vitamīnu.
 • Ir daudz STT: stress, temps un tehnoloģijas.
 • Jums ir bezmiegs un apsverat iespēju lietot miegazāles.

Kāpēc miegam ir nozīme?

Pieaugušam cilvēkam ir vajadzīgas 7-8 stundas miega naktī. Ja jūs gulējat 6 stundas vai mazāk, jūs jau kaitējat sev. Cilvēki, kas guļ 5 stundas vai mazāk, dzīvo par desmit gadiem mazāk . Ja esat profesionāls sportists, pievienojiet savam gulēšanas režīmam papildu stundu.

Miega pozitīvā ietekme ir:

 • Hormonu ražošana, piemēram, augšanas, bada un sāta hormoni.
 • Glikozes regulēšana Atmiņa un mācīšanās, piemēram, pāreja no īstermiņa uz ilgtermiņa atmiņu.
 • Enerģijas papildināšana, ieskaitot toksīnu izvadīšanu, audu atjaunošanos un produktivitāti.
 • Garīgā veselība, piemēram, garastāvokļa uzlabošanās, emocionālā stabilitāte un radošuma veicināšana.

Zinātnieki arvien vairāk apspriež miega trūkuma pandēmiju. Sabiedrība nepietiekami guļ stresa, straujā dzīves ritma un tehnoloģiju dēļ.

Tāpēc:

 • Pēdējo 50 gadu laikā vidējais miega ilgums samazinājās par 1 stundu un 10 minūtēm, atstājot vidējo miega laiku 6 stundas un 50 minūtes.
 • Cilvēki mēdz palikt nomodā ilgāk, iet gulēt ap pusnakti. Gulēt tik vēlu liek ķermenim palaist garām kritiskos procesus.
 • Šie faktori maina miega modeļus. Rezultātā mēs pavadām mazāk laika REM stadijā, kas ir vitāli svarīgi mūsu radošumam un emocionālajai veselībai.
 • Miegazāles plaukst. ASV katru dienu 10 miljoni cilvēku lieto miegazāles.
 • Darbi nakts maiņās aizņem 20-30% no darba tirgus. Nakts maiņās strādājošie ir riska grupā miega trūkuma dēļ.
 • Miegaini autovadītāji ir atbildīgi par vairāk satiksmes negadījumu nekā dzērājšoferi vai šoferi, kuri lieto narkotikas kopā.

Miegs ir būtisks fiziskajām aktivitātēm un uzturam. Un, ja meklējat lielisku veidu, kā uzlabot savu veselību, sāciet ar https://animale-me-gummies-official.top/ pareizu miega ieradumu ievērošanu. Turklāt, ja jums trūkst miega vai slikti guļat no pulksten 12 līdz 3, jums var rasties leptīna hormona deficīts. Miega trūkums izraisa vēlmi ēst, un bada hormona, ko sauc par grelīnu, dēļ jūs tajā dienā apēdat par 300–400 vairāk.

Miegs un garīgā veselība

Garīgā sagatavotība ir augoša kustība, kas uzsver smadzeņu un emocionālās labsajūtas uzturēšanu labā formā. Ar šo grūdienu nāk jauna vadītāju paaudze. Pirms neilga laika nozarē dominēja vecie, strādīgi vadītāji, kuri neguva pietiekami daudz miega un nebija personīgās dzīves. Lietas ir mainījušās, un tagad mums ir maratona skrējēji, jogi un veselīga uztura entuziasti, kas darbojas. Viņi visi zina panākumu noslēpumu: jums ir jāstrādā ar smadzenēm tikpat daudz, cik jūs strādājat ar ķermeni. Rūpes par sevi ietekmē ikdienas dzīvi, tostarp palielina produktivitāti, enerģiju un asumu.

Ja esat līderis, jums arī jāvada sevi pie labākiem miega modeļiem, jo ​​labs vadītājs ir kā sportists. Sportisti strādā pie fiziskās atveseļošanās, izmantojot aukstuma terapiju, putu rullēšanu un stiepšanos. Uzņēmumu vadītājiem, kuri darba dienas laikā izjūt lielu garīgo spiedienu, arī nepieciešama atveseļošanās: garīgā atveseļošanās.

Miegs ir viens no labākajiem garīgās atjaunošanas līdzekļiem.

Kāpēc vadītājiem ir svarīgs miegs?

Miega trūkums, kas ir mazāks par 7 stundām, vai slikta miega kvalitāte, kas bieži izpaužas kā biežas pamošanās vai krākšana, dramatiski ietekmē veselību un produktivitāti. Un diemžēl miega trūkums izraisa ilgtermiņa un īstermiņa sekas, piemēram, glikozes pieaugumu, vāju imūnsistēmu un lēnāku vielmaiņu.

Contents