Ale dopad viru nebyl tak fatální.


Ale dopad viru nebyl tak fatální.

Existuje příliš mnoho dalších faktorů, řekl.

"Tento virus s námi bude, ať už zdvojnásobíme počet zaměstnanců, nebo ne," řekl Willett a dodal, že nejde o snižování počtu zaměstnanců jako o přetrvávající problém, který chce jeho skupina řešit. "… Bohužel, COVID bude jen funkcí našeho každodenního života, který se bude posouvat vpřed, podobně jako se tím staly jiné přenosné nemoci. Chřipka je toho zřejmým příkladem. Ale jednu věc, kterou proti COVID-19 máme, ne na chřipku je pozoruhodně účinná vakcína."

Nick Coltrain je politický a datový reportér registru. Kontaktujte ho na adrese ncoltrain@registermedia.com nebo na čísle 515-284-8361.

Počet aktivních případů COVID-19 v Iowě je nyní něco málo přes 2 000, protože klouzavý sedmidenní průměr nových hlášených případů pokračuje v postupném poklesu, podle středečních údajů ministerstva veřejného zdraví v Iowě.

Zároveň se za poslední týden mírně zvýšil počet nově hlášených úmrtí – které mohou být veřejně hlášeny až několik týdnů po úmrtí – a počet Iowanů na jednotkách intenzivní péče nebo na ventilátorech. Každé číslo je stále mnohem nižší než před několika měsíci.

Ministerstvo veřejného zdraví v Iowě ve středu 16. června hlásilo celkem 372 820 případů koronaviru v Iowě od začátku pandemie, což je nárůst o 581 oproti předchozímu týdnu. V posledních sedmi dnech hlásila Iowa každý den v průměru 83 nových případů.

Více: Iowské pečovatelské domy stále zažívají epidemie COVID-19. Ale dopad viru nebyl tak fatální.

Za minulý týden stát ohlásil dalších 25 úmrtí na COVID-19, onemocnění způsobené koronavirem. V Iowě je nyní 6 103 úmrtí na COVID-19.

Celkem 1 380 842 Iowanů, neboli 44 % populace Iowy, bylo ke středečnímu dni plně očkováno, dostali buď obě dávky dvoudávkové sekvence nebo jednu dávku jednodávkové vakcíny. Dalších 115 068 Iowanů (4 %) bylo částečně očkováno první dávkou dvoudávkové sekvence.

Nejnovější čísla o koronaviru v Iowě

Nejnovější údaje k 10. hodině středy 16. června ve srovnání s předchozí středou.

 • Potvrzené případy: 372 820, což je nárůst o 581
 • Úmrtí: 6 103, nárůst o 25
 • Celkem testováno: 1 781 643
 • Celkem získáno: 364 405
 • Celostátní 14denní míra pozitivity: 2 maasalong-official.top 0,0 %

Kolik Iowanů je hospitalizováno s COVID-19?

 • Hospitalizace: 83, pokles oproti 85 před týdnem
 • Pacienti na JIP: 22, oproti 18
 • Pacienti na ventilátorech: 11, oproti 8

Přečtěte si více o COVID-19 v Iowě:

 • Sledujte zavedení vakcíny proti COVID-19 v Iowě pomocí této grafiky
 • 33 000 dávek vakcíny COVID-19 v Iowě hrozí, že vyprší kvůli zaostávající poptávce po očkování
 • Jak se přihlásit do očkovací loterie Polk County COVID a získat šanci vyhrát 50 000 $

Pět okresů v Iowě s nejvyšším procentem jejich populace plně proočkovaných k 16. červnu jsou okresy Johnson (56 %), Dubuque (50 %), Linn (50 %), Winneshiek (49 %) a Story (48 %).

Chcete-li se podívat na zavádění očkování podle jednotlivých krajů, podívejte se na náš nástroj pro sledování vakcín COVID-19, který je denně aktualizován.

Tim Webber je specialista na vizualizaci dat pro Registr. Kontaktujte ho na twebber@registermedia.com , 515-284-8532 a na Twitteru na @HelloTimWebber .

Představitelé Iowy se ve čtvrtek přesunuli, aby zmírnili omezení návštěvníků v mnoha pečovatelských domech, kde jsou od března kvůli hrozbě COVID-19 izolovány tisíce křehkých Iowanů.

Nová pravidla umožňují návštěvy uvnitř domů s pečovatelskou službou, zejména v částech státu s relativně nízkým přenosem koronaviru.

Koronavirus, který způsobuje COVID-19, zasáhl desítky pečovatelských zařízení v Iowě. Obyvatelé pečovatelských domů mají na svědomí 702 z 1360 úmrtí na tuto nemoc v Iowě, informovalo ve čtvrtek na svých webových stránkách ministerstvo veřejného zdraví státu Iowa.

Ministerstvo ve čtvrteční tiskové zprávě uvedlo, že nová pravidla vyvažují úsilí o prevenci koronaviru se sociálními potřebami obyvatel.

"Obyvatelé pečovatelských domů čerpají hodnotu z fyzické, emocionální a duchovní podpory, kterou dostávají prostřednictvím návštěv rodiny a přátel," uvádí se v tiskové zprávě. Uvedla, že změny ve státních pravidlech vycházejí z nových federálních pokynů k této otázce.

Mnoho pečovatelských domů začalo letos v létě zřizovat venkovní návštěvy, ale s nástupem podzimu se tato opatření stala obtížnější.

Nová státní pravidla umožňují vnitřní návštěvy v pečovatelských domech v okresech, kde je méně než 10 % lidí testovaných na virus pozitivních. Pokyny obsahují návrhy, jak lze takové návštěvy bezpečně zvládnout, včetně používání roušek, distancování a mytí rukou. Také říká, že lze použít oddělovače z plexiskla.

V krajích s vyšší mírou pozitivity by návštěvy pečovatelských domů měly zůstat omezenější, říká nový státní pokyn. Dokonce i v těchto oblastech mohou být stále uspořádány pro určité okolnosti, například když je rezident blízko smrti; emocionálně bojuje; nebo potřebuje povzbuzení rodiny k jídlu nebo pití.

Ve čtvrtek státní web uvedl, že 37 z 99 okresů Iowy má míru pozitivity koronaviru vyšší než 10 %.

Webové stránky ministerstva zdravotnictví ve čtvrtek uvedly výskyt koronaviru v 52 domovech pro seniory, což je více než trojnásobek počtu od poloviny července. Stát definuje ohnisko v pečovatelském domě jako nejméně tři obyvatelé s pozitivním testem na virus.

Willettova skupina, která zastupuje většinu pečovatelských domů v Iowě, novým pravidlům tleskala.

"Pokyny k návštěvám IDPH, které byly dnes zveřejněny, mají dlouhou cestu k tomu, aby rodinám ujasnily, jak a za jakých podmínek mohou nyní navštěvovat své blízké v domovech pro seniory," napsal v e-mailu do Des Moines Register.

Willett řekl, že mnoho pečovatelských domů zřizuje ve svých zařízeních speciální návštěvní prostory s bariérami oddělujícími návštěvníky od obyvatel. Bariéry mohou být vybaveny reproduktory, které pomáhají rodinám a obyvatelům hovořit mezi sebou.

AARP Iowa, která zastupuje seniory, uvedla, že nová pravidla jsou dobrým krokem. Skupina naléhala na státní a federální úředníky, aby udělali více pro ochranu obyvatel pečovatelských domů.

„Může a musí být dosaženo rovnováhy mezi potřebou rezidentů po sociální interakci a právem na návštěvy s důležitostí minimalizace expozice a rizika přenosu COVID-19 na všechny obyvatele, rodiny a zaměstnance,“ napsal státní ředitel skupiny Brad Anderson. e-mail do registru. "Bude velmi důležité, aby všechna zařízení pro dlouhodobou péči přísně dodržovala a prosazovala tyto aktualizované postupy a pokyny pro kontrolu návštěv a infekcí."

Anderson dodal, že stát by měl vyžadovat, aby pečovatelské domy nabízely virtuální návštěvy, pokud nemohou zajistit bezpečné osobní návštěvy.

Kromě problému s rodinnými návštěvami nové státní pokyny také objasňují, jak mohou pečovatelské domy bezpečně přivést holiči a kosmetičky zpět do svých zařízení.

Jiné typy zařízení pro seniory, jako jsou centra asistovaného bydlení, čelí méně přísným pravidlům návštěv, protože se starají o obyvatele, kteří nejsou tak křehcí. Ale také omezují návštěvníky a nová státní směrnice nabízí doporučení, jak by nyní měli postupovat.

Iowa nedávno utrpěla jednu z nejprudších epidemií koronaviru v zemi. Minulý měsíc pracovní skupina pro koronavirus Bílého domu naléhala na vůdce Iowy, aby vyžadovali, aby lidé na veřejnosti nosili obličejové masky. To by mohlo pomoci chránit obyvatele pečovatelských domů tím, že potlačí komunitní šíření viru, uvedli federální experti ve zprávě pro guvernéra Iowy Kim Reynolds. Reynolds takové návrhy odmítl a řekl, že ačkoli jsou masky užitečné, jejich mandáty jsou nevymahatelné.

Tony Leys zastřešuje pro Register zdravotní péči. Kontaktujte ho na tleys@registermedia.com nebo 515-284-8449.

Vaše předplatné umožňuje takovou práci. Přihlaste se k odběru ještě dnes na DesMoinesRegister.com/Deal .

Přesto jihozápadní Missouri zaostává za celostátním průměrem, pokud jde o očkování, a Trotman řekl, že volba je velmi jednoduchá: nechte se očkovat, nebo se nakonec nakazíte COVID-19.

A Trotman řekl, že už nemůže ujišťovat mladé, zdravé lidi, že z COVID-19 vážně neonemocní.

"Poslední dva týdny mě každý den překvapuje závažnost onemocnění u těchto mladých zdravých lidí," řekl Trotman. "Do budoucna si myslím, že nemáme jinou možnost. Jste sedící kachna. Pokud nejste imunní vůči tomuto viru, onemocníte se 100% jistotou. Nebo si můžete vzít tuto vakcínu." "

Nemocnice Mercy také v úterý oznámila nárůst 45 pacientů pozitivních na COVID v nemocnici ve Springfieldu, tři v nemocnici Mercy Hospital Aurora a čtyři v zařízení Mercy’s v Libanonu.

Nedávný nárůst případů COVID-19 ve Springfieldu přichází v patách vedení města, které ruší mandát masky.

Na otázku, zda se město nepohnulo příliš rychle na to, aby zrušilo mandát maskování, prezident a generální ředitel CoxHealth Steve Edwards odpověděl, že nechce být kritický k představitelům města, kteří museli najít obtížnou rovnováhu mezi udržováním bezpečnosti lidí a zároveň snahou o návrat k normálu.

Nakonec Edwards řekl, že nejdůležitější je dostat více střel do zbraně.

Towns uvedl, že agresivnější varianta Delta (známá také jako indická varianta) COVID-19 se dostala do Springfieldu a může mít něco společného s nedávným nárůstem případů.

"Nejúčinnějším nástrojem proti těmto variantám, všem, je vakcína," řekl Towns.

Towns uvedl, že vakcínu by měli dostat i jedinci, kteří již dříve dostali COVID-19 a vybudovali si imunitu, protože odborníci na veřejné zdraví si nejsou jisti, jak dlouho přirozená imunita vydrží.

Další informace a informace o tom, jak získat vakcínu proti COVID-19 ve Springfieldu, najdete naVaccine417.com .

Více: Guvernér Missouri podepsal rozpočet 35,6 miliardy dolarů, vetoval 115 milionů dolarů

Více:Springfieldské nemocnice se potýkají s personálním obsazením, ventilátory, protože nárůst COVID-19 pokračuje

Nápoje s sebou tu zůstanou

Vzhledem k tomu, že COVID-19 loni uzavřel zemi, musely být restaurace vynalézavé, aby měly dveře otevřené a objednávky přicházely. Poté, co Parsonova administrativa loni povolila prodej míchaných nápojů, začaly koktejly na obrubníku stoupat na popularitě – a podle zákona podepsaného guvernérem ve středu tu zůstanou.

Zákon podporovaný zaměstnanci restaurací a barů v době, kdy letos prošel zákonodárným sborem, rozšiřuje dočasnou změnu zákonů o lihovinách v Missouri natrvalo.

Nápoje prodávané restauracemi musí být v nádobách, které jsou „trvanlivé, nepropustné a uzavíratelné“, nemohou být větší než 128 uncí a musí být objednány současně s jídlem. Jeden zákazník si může ze zákona zakoupit dva alkoholické nápoje k jídlu s sebou.

Zákon uvádí Missouri do souladu se zákonem o paritě duševního zdraví a spravedlnosti závislostí z roku 2008, který nařizoval rovné krytí pro stavy duševního zdraví na federální úrovni.

Více: Guvernér Missouri Mike Parson mimo jiné podepisuje úvěrový program reformy zákona

Galen Bacarier pro News-Leader pokrývá politiku a vládu státu Missouri. Kontaktujte ho na gbacharier@gannett.com , (573) 219-7440 nebo na Twitteru @galenbacharier .

Oba Heinzovy testy vyšly negativní.

"Myslím, že je docela pravděpodobné, že jsem neměl COVID-19, ale nevím to jistě," řekl.

Vzhledem k nedostatku plně federálně schváleného a ověřeného testu na nový koronavirus přichází se všemi dosavadními výsledky testů určitá míra nejistoty, a to jak u detekčních testů provedených pomocí stěru, tak u testování protilátek provedeného odběrem krve.

Nejistota je problém, protože spolehlivé testování je klíčovou zbraní potřebnou k boji s pandemií. Testování krevních vzorků na protilátky by mohlo pomoci vyčistit lidi k návratu do práce, pokud protilátky nabízejí imunitu a zastaví další šíření nemoci.

Tisíce lidí, kteří zoufale hledají odpovědi, se již přihlásily k testování protilátek v Arizoně bez jakékoli záruky, že výsledky, které obdrží, budou spolehlivé.

Politika FDA umožnila, aby se na trh dostaly desítky testů na protilátky v místě péče, včetně jednoho používaného soukromou testovací společností ARCpoint Labs, která má dvě pobočky v Arizoně, jednu ve Scottsdale a jednu v Tucsonu.

Contents